با ما در ارتباط باشید       شماره تماس : 88537981-88515091

نمونه طراحی کاتالوگ  

انواع کاتالوگ: 

 

انواع کاتالوگ

 

لیست قیمت طراحی کاتالوگ را می توانید از اینجا ملاحظه نمایید

 

pricelist 

 

 

  

 

pricelist

 

 

طراحی کاتالوگ


کاتالوگ مارکتینگ روشی است که مدتها توسط شرکت ها و یا واحد های تجاری به منظور جمع آوری اطلاعت یکپارچه بصورت چاپی و یا الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته است.
کاتالوگ یا کالا نما ، پنجره ای است بروی مشتریان از کسب کار شما، که این اجازه را به آنها میدهد که بصورت مستقیم و یا آنلاین خرید خود را انجام دهند . در واقع کاتالوگ به عنوان واسط بین تولید کننده و مصرف کننده خود را قرار میدهد.

 

کاتالوگ چاپی


معمولا کاتالوگ چاپی از یک جلد تشکیل شده است، که شامل عنوان و شرح مختصر از فعالیت های مربوطه می باشد. بعضی از کاتالوگ ها فقط به یک نوع کالا می پردازند ، مانند لباس . و بعضی دیگر از آن ها اقلام بیشتری از محصولات را در بر می گیرند.
کاتالوگ از عکس ها و مطالب تشکیل شده است که حاوی قیمت و اطلاعات طبقه بنده شده از محصولات می باشد. گفتنی است که با بهینه کردن مشتریان در هنگام ارسال کاتالوگ می توان کاتالوگ کمتری به چاپ رساند تا در مصرف کاغذ صرفه جویی بیشتری صورت گیرد.

کاتالوگ جامع


بعضی از شرکتها که تعدد محصولاتشان بالا می باشد از یک کاتالوگ جامع (جنرال) بهره می گیرند. به عنوان مثال شرکتی در زمینه تولید پوشاک، کفش، کالاهای ورزشی، لوازم آشپزخانه، قطعات خودرو، و ... فعالیت دارد می تواند کلیه محصولات خود را در یک کاتالوگ جنرال معرفی کند.
و از این طریق این امکان را به مشتری می دهد تا با سرعت بیشتری به محصول مورد نظر دست یابد.


کاتالوگ چند شرکتی


یک کاتالوگ می تواند مربوط به چند شرکت باشد. در واقع چند شرکت با قرار دادن محصولاتشان در قالب یک کاتالوگ به معرفی آنها می پردازند . از این طریق می توان حق انتخاب بیشتری به مشتریان داد . در این گونه از کاتالوگ ها شما می توانید در یک صفحه محصولی از چندین تولید کننده را در کنار هم و یکجا ملاحظه کنید.


اهمیت کاتالوگ و طراحی مناسب کاتالوگ


اگر یک تولید کننده کاتالوگ محصولات خود را در اختیار مشتریان قرار ندهد بسیاری از فرصتهای فروش را از دست می دهد.
به گزارش انجمن بازاریابی در سال 2009، 60 درصد درآمد یه فروشگاه متکی بر فروش مستقیم با ارائه کاتالوگ می باشد. یکی از مزایای مهم یک فروشگاه ارائه کاتالوگ محصولات است.
مشتریان از یک خرید خوب هیجان زده می شوند و بسیار مطلوب تر است که محصول مورد نظر خود را در یک کاتالوگ و از میان دیگر محصولات انتخاب نماید. از این طریق می تواند با استفاه از اطلاعت فنی محصولات به مقایسه آنها بپردازد.


تعیین سایز مناسب کاتالوگ


در ابتدا در نظر داشته باشید که سایز کاتالوگ می بایست متناسب با تعداد و نوع محصولات داخل آن باشد. به عنوان مثال اگر شما قصد تهیه کاتالوگی برای فروش محصولات کوچک مانند طلا و جواهر را دارید، بهتر است از سایز A6 و A5 استفاده نمایید
و یا اگر محصول شما مانند تلویزیون و یخچال بزرگ می باشد سایز کاتالوگ خود را A4 و یا بزرگتر در نظر بگیرید.

شرح مختصری از هر محصول را کنار آنها قرار دهید


توضیحات مناسب برای هر محصول، توضیحاتی است که بصورت خلاصه مزایای آن را بیان کند.


از طرح و عکس های حرفه ای بهره گیرید.


کاتالوگ بازتابی از کیفیت محصول شماست. اگر یک مشتری پس از بازکردن کاتالوگ شما شاهد کاتالوگی بی کیفیت باشد، محصولی کم ارزش و بی کیفیت در ذهن او تداعی می شود و جسارت خرید از شما را پیدا نخواهد کرد.
در حالی که با دیدن کیفیت طراحی و عکاسی بالا، تصمیم گیری برای خرید آسانتر خواهد بود.

از طراح و عکاس خوب یاری بگیرید تا به شما جهت داشتن یک کاتالوگ با کیفیت کمک کند.

 

در طراحی جلد کاتالوگ دقت کنید


جلد می تواند بیننده را برای بازکردن و مطالعه کاتالوگ ترغیب کند. جلد کاتالوگ شامل لوگو، پیشنهادات ویژه و تصویر محصول می باشد. اما در قراردادن تعداد محصولات و توضیحات روی جلد زیاده روی نکنید ، چرا که افزایش محصولات باعث بهم ریختگی و شلوغی آن می شود و خواندن آن را مشکل می کند .


یک نسخه الکترونیکی از کاتالوگ خود تهیه کنید


مشتریان عموما خواستار این هستند که همه جا به کاتالوگ شما دسترسی داشته باشند . داشتن یک نسخه الکترونیکی از کاتالوگ با امکان دانلود از سایت بسیار حائز اهمیت می باشد. یکی از بهترین فرمت های الکترونیکی کاتالوگ PDF می باشد . این فرمت در تمامی کامپیوترها و تلفن های همراه قابل مشاهده می باشد.


چاپی مناسب برای کاتالوگ خود انتخاب کنید


چاپ کاتالوگ مناسب باعث افزایش کیفیت آن می شود . استفاده از کاغذهای پست و ارزان نه تنها در همان لحظه بلکه به مرور زمان باعث افت کیفیت کاتالوگ شما خواهد شد.

 

نکاتی در مورد طراحی کاتالوگ مناسب

 

  • عکاسی خوب از محصولات

یکی از ضروریترین فاکتورهایی است که بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد . کاتالوگ بدون عکس یکسری طرح های تکراری است . البته باید توجه داشت که استفاده از عکس های بی کیفیت به اعتبار کاتالوگ شما لطمه می زند.

 

  • استفاده از رنگ های سازمانی


رنگهای مورد استفاده در کاتالوگ باید با رنگ سازمانی شما سازگار باشد. انسجام طرح و رنگ در سراسر کاتالوگ اطمینان بصری بیشتر را ایجاد می کند.

 

  • ترکیب بندی مناسب

 

طراحی کاتالوگ باید جهت معرفی محصولات متمرکز باشد . همیشه بهترین مکان ها در کاتالوگ را باید به محصول اختصاص داد . بطوریکه بیننده در اولین نگاه نظرش به آن جلب شود. اطلاعات و بعضی مواقع قیمت هر محصول هم باید کاملا در دیدرس بیننده قرار گیرند.

 

  • ساده و واضح

یک کاتالوگ ساده این اطمینان را در مشتری ایجاد می کند که خرید راحتی دارد. عموما مشتری تمایلی جهت مطالعه و جستجوی محصول مورد نظر ندارد.

 


کاتالوگ یک ابزار مهم در طرح های بازاریابی همه شرکت هاست و به عنوان یکی از ابزارهای مهم معرفی محصول و خدمات به مشتریان شناخته میشود

 

0
0
0
s2sdefault

ارتباط با ما

گروه تبلیغاتی لیزارد 

Email: info@lizard-designgroup.com

تلفن : 88515091

JoomShaper